8 начина да запазите банята си по-чиста дълго време

Почистването на баня не е лесна задача. Много по-трудно дори е поддържането, защото трябва всеки ден и при всяко влизане в банята да спазвате определени правила. Ако искате пък банята ви да е професионално изчистена може да се обърнете към фирма за почистване на бани. Те знаят как да направят банята ви уютна и по-чиста от всякога.

Ето ги и нашите съвети за почистване на бани:

1. Следи от къпане след душ

Това е проблем навсякъде, когато се къпете след вас от пяната да оставят следи по стените и плочките. Създайте правило за всички в къщата, когато се къпят да почистват след себе си. Понеже вашите плочки няма да са захабени почистването отнема минутка, а запазва чистотата по-дълго време.

Можете също така бързо да премахнете влагата, като отворите прозорец и включите вентилационната система по време на душ. Оставянето на вратата отворена, дори малко да е, й помага да се разсее. И не забравяйте да опънете завесата за душ, когато изсъхне също.

2. Покрийте стените и вратите за душ с водоотблъскващо средство.

Тези средства помагат на водата, минералите и топчетата от сапуна да се изхвърлят и да изтичат, така че по-малко ще почиствате за в бъдеще. Ако пък се затруднявате в намирането на такива качествени препарати ви съветвам да се обърнете към някоя фирма за професионално почистване на бани.

3. Премахнете обикновения сапун на мифката.

Вместо това използвайте течен сапун с помпа или равномерен дозатор за сапун. Елиминирането на мрачната сапунена чиния помагат на мивката и плота ви останат по-чисти.

4. Създайте ред във вашите шкафове.

Подреждайте добре вашите шкафчета, особено ако и други хора използват банята. Когато няма разхвърлени четки, пасти, балсами, шампоина и др. банята ви изглежда по-чиста и приятна за ползване.

5. Поставете достатъчно кърпи за лице.

Кърпите ще изсъхнат по-бързо и вашата баня също ще изглежда по-подредена, когато ги окачите на закачалка. Ако пък нямате къде да ги закачите използвайте стелажи пред банята. Но важното е винаги да има чисти кърпи, с които да се подсушавате след миене и да са ви подръка.

6. Ползвайте качествени и дълготрайни почистващи препарати.

Не купувайте най-евтините почистващи препарати. Функцията на един препарат за почистване не е само да почисти, а и да предотврати бързото захабяване. Качествените препарати помагат на мивките, ваните и тоалетните да устоят на петна до седем дни!

7. Поставете кутия за дезинфекционни почистващи кърпички под мивката.

По този начин можете бързо да изтриете пръски от паста за зъби, водни следи и други мръсотии, когато ги видите, и те няма да имат шанс да изсъхнат и да станат по-твърди за премахване. Също така те и дезинфекцират и така ще сти сигурни, че не създавате условия за натрупване на микроби.

8. Натрупване на мърсотия по завесата.

Ваниловото покритие за душ е най-уязвимо от натрупване на микроби и плесен. Използвайте самия душ и го плакнете често. Един път месечно пък може да го изпирате и със сапун и четка. Важното е да не се натрупва по него слой мърсотия, който после трудно ще изчистите, а освен това създавате условия за образуването на плесен.